Reply to this topicStart new topic
Интервюта с DJ-ите от партито за рождения ден на Trance Inside, J Mozz, Infie, Soulplay, Wolvy & Nic Toms
Wolvy
мнение 23.12.2012, 15:25
Мнение #1

Трансър

Група: Глобален Модератор
Потребител № 658

Име: Светльо

Здравейте,

Таз годишното парти за втория рожден ден на Trance Inside наближава и както и миналата година направихме кратки интервюта с всички участници. Мисля, че се получиха доста интересни и интригуващи отговори и се надявам и на вас да ви харесат!
Версии на английски можете да намерите тук: http://www.wolvymusic.com/home/?p=987
Версиите на български следват:

J Mozz

Беше част от партито за първия рожден ден на Trance Inside миналата година. Хареса ли ти и какви са ти спомените от него сега, година по-късно?
Да, много ми хареса! Беше на сравнително малко и нетрадиционно място за такова парти, но организацията беше перфектна. Хората бяха много енергични и диви! Удоволствие е отнова да си част от партито за рождения ден на Trance Inside.

Какво се промени с теб през последната година? Нещо ново?
Започнах да работя по-усилено върху продуцентските си умения. Става все по-трудно, но е много интересно и забавно. Издадох и първия си ремикс за трака на Sugar DJs наречен 'Socked' в началото на декември.

Какво мислиш за развитието на транс сцената като се имат в предвид всички събития, които се случиха по света - Армин отново спечели DJ Mag, Above & Beyond започнаха ново шоу и тн? Ти също смени името на радио шоуто си, кажи ни повече за това?
Еволюция. Мисля, че е нормално музиката да еволюира, така че DJ-ите също еволюират с нея и експериментират повече с музиката. Победата на Армин не беше изненада за мен, защото той наистина го заслужава. Той е единственият в този бизнес, който прави партита във всички части на света. Не е изненада и че най-добрите DJ-и работят с него.
От доста време си мислех да сложа край на New Frequency of Trance. Новото ми шоу Freakuency маркира не само смяна на името, но и на музикалния стил. Това ми дава свободата, която намирам в музиката, която ме интересува в момента. Не искам да слагам ограничения на стиловете, които мога да пускам. Това би означавало да сложа ограничения на собствените си чувства. Ако не мога да намеря начин да изразявам чувствата и емоциите си, никога няма да успея да се развия като артист.

Някакви нови стилове, в които да си развил интерес?
Да. Интересувам се повече от електро-експериментално-прогресивен стил, известен още като mainstream и EDM.

Най-добрите продуценти и най-добрите тракове тази година?
Имам няколко любими продуценти в момента - W&W, Myon & Shane54, Nicky Romero, Tom Fall, Arty и много от новите таланти.

Какво очакваш от таз годишното парти за рождения ден на Trance Inside и какво можем ние да очакваме от сета ти?
Очаквам отново да се получи невероятно парти. Както вече казах, много съм щастлив, че отново съм част от партито. Ще пускам обичайната енергична клубна музика с доста други ескпериментални неща.

Още нещо, което да искаш да кажеш?
Усмихвайте се повече! : )

Infie

Беше част от партито за първия рожден ден на Trance Inside миналата година. Хареса ли ти и какви са ти спомените от него сега, година по-късно?
Беше страхотно парти! Много ми хареса! Какво си спомням? Имах някакви технически проблеми със звуковата система, но въпреки всичко беше невероятна вечер. Всички сетове бяха страхотни, много хора се появиха, повечето ми приятели бяха там. Много се забавлявах!

Много неща се промениха с мен през тази година, но те не са свързани с музика. Не беше добра година за музикалното ми развитие, но все пак не беше и лоша. Всъщност тази година беше годината, в която имах най-много изпълнения на живо. От друга страна, шоуто ми изчезна, но ще ви кажа малка тайна. Това може скоро да се промени.

Какво мислиш за развитието на транс сцената като се имат в предвид всички събития, които се случиха по света - Армин отново спечели DJ Mag, Above & Beyond започнаха ново шоу и тн?
Никога не ми е харесвала идеята да правя генерални изказвания за транс сцената, все едно съм някакъв експерт. Това дори не е толкова важно за мен. Мога да кажа, че не съм добър критик за подобни неща и дори не обичам да правя чартове и подобни. Просто се наслаждавам на музиката. Признавам си, че и не следя тези събития и не съм слушала никакви шоута тази година. Просто следях издаваните тракове. Но както казах, не бих искала да правя някакви генерални изказвания дори и за това.

Някакви нови стилове, в които да си развила интерес?
Това е нещо друго, в което не съм много добра - да се дефинирам под даден стил. Това, на което обръщам внимание, е самата музика, красотата на звуците. Хората правят тези граници и разделения и продължават да им измислят нови имена. Аз не съм добра в дефинирането на музикални стилове. Аз съм добра само в събирането на красиви звуци. Затова не ме интересува как му е наименованието, а само как звучи и дали полудявам докато го слушам.

Както казах не съм добра в правенето на чартове. Но мога определено да посоча Orjan Nilsen. Направи някои наистина невероятни тракове тази година. Също така има чудесни тракове и от Tenishia, Solarstone, Giuseppe Ottaviani, Ferry Corsten, Heatbeat и др.

Какво очакваш от таз годишното парти за рождения ден на Trance Inside и какво можем ние да очакваме от сета ти със Soulplay?
Очаквам да се получи добро парти като се има впредвид успеха на предишното такова. Не препоръчвам да си правите очаквания за сета ни, защото обичаме да изненадваме слушателите си.

Усмихвайте се и бъдете вдъхновени! Чакаме ви на 5-ти януари в Снукър и Билярд Център. ((:

Soulplay

Това парти реално бе дълго гладувано за много фенове на музиката и се получи повече от добре. Това бе и началото на една вълна от партита през следващите месеци. Определено по хубав начин за започване на годината нямаше как да се случи...

Работно място, семейно положение, няколко бели косъма в повече, няколко килограма в по-малко... Останалото си е същото

Какво мислиш за развитието на транс сцената като се имат в предвид всички събития, които се случиха по света - Армин отново спечели DJ Mag, Above & Beyond започнаха ново шоу и тн?

За Армин се очакваше да е пак номер 1. Покрай Армада и всички продукции, които се въртят там... имената, които са там... Трябва да се разбере, че успехът на 1 DJ се дължи изцяло на екипа около него. Колкото до Above & Beyond... Тъжно, но факт. То се знае от отдавна, че трансът се променя... а звученето в Trance Around The World отдавна е по-скоро в страни от транса. Смяната на името е просто козметична промяна за да е ясна концепцията и идеите за развитие от тук нататък, които няма да са вече толкова тясно свързани с транс музиката. Може би за добро... Ще видим.

Направих няколко опита да вкарам малко дъб степ в сетовете си, но като че ли все още е прекалено голяма крачка. Като цяло не мисля, че за 1 година нещо се е променило чак толкова.

Много сложен въпрос.... Orjan Nielsen винаги е сила... Filthy Fandango, Endymion.. Нека оставим другите за партитата, които предстоят.

Какво очакваш от таз годишното парти за рождения ден на Trance Inside и какво можем ние да очакваме от сета ти с Infie?
Очаквай неочакваното...

Wolvy

Незабравимо изживяване. Спомням си, че имаше много проблеми, но също така си спомням, че всички си изкараха страхотно и съм много щастлив, че в крайна сметка нещата се получиха. Дано успеем да повторим и тази година.

Много неща. Имах възможността да участвам в няколко доста готини партита във Вашингтон. Работих доста усърдно и върху развитието на радио шоуто, което вече се излъчва в девет страни на три различни континента, а преди няколко месеца стартира и подкаст в iTunes, наречен Trance Inside Podcast, който е в доста по-къс формат от радио шоуто, но е доста популярен и отзивите са повече от добри.
В личен план може би най-значимото е, че преди три месеца се завърнах в България за постоянно и в момента работя по няколко собствени проекта. Единият от тях е естествено свързан с музика, а другият включва организирането на още много подобни партита. Доста са интересни и се надявам скоро да мога да разкрия и повече детайли за тях.

Сцената се развива изключително динамично. Това, че Армин е отново на върха е много добре за популяризирането на музиката, но съща така е факт, че концепцията, която стои зад думата транс доста се промени и в момента стилът транс е доста по-различен от това, което беше.
Лично аз мисля, че в това няма нищо лошо. От една страна е изключително интересно да се наблюдава еволюцията на отделни продуценти, като в повечето случаи резултатите, до които те достигат са много интересни. От друга страна все още съществуват и много продуценти, които не се повлияват от теченията на световната сцена и продуцират транс в стила, който беше водещ преди няколко години. В общи линии има за всекиго по нещо, от което можем да бъдем само доволни.

Опитвам се да слушам разнообразна музика, но ако трябва да спомена конкретен стил - melodic dub step и в частност Blackmill. По принцип не съм голям фен на dub step-a, но музиката на Blackmill е просто гениална.

За мен това беше годината на Suncatcher. Най-емоционалните и оригинални тракове дойдоха точно от него, а освен това имаше и няколко невероятни ремикса. Бих споменал още и Aly & Fila, както и Simon O'Shine, които също имаха силна година.
Колкото до най-добрите тракове, мисля, че не можем да не отличим Concrete Angel на Gareth Emery. Останалите тракове на върха в личната ми класация не са толкова популярни: Ex-driver - See The Light, Kamil Esten - Hola (Suncatcher remix) и ASKII - Beyond Vision.

Какво очакваш от таз годишното парти за рождения ден на Trance Inside и какво можем ние да очакваме от сета ти?
Очаквам отнова да се получи страхотно парти и се надявам всички да си изкарат на ниво.
Колкото до моя сет, очаквайте формат подобен на този на радио шоуто, може би примесен и с няколко по-популярни трака от близкото минало.
Както може би сте видяли и във флаера на събитието, в сета ми ще присъстват и няколко изпълнения на живо с китара от Николай Димитров - изключителен музикант и мой добър познат. Какво точно ще се случи оставям за изненада, но мисля, че ще бъде изключително интересно за всички.

Първо искам да благодаря на Център за Билярд и Снукър, че отново се съгласиха да приютят партито за рождения ден на Trance Inside и да предоставят на присъстващите специални промоции за събитието.
Искам да благодаря и на всички, които подкрепяха шоуто през последните две години, отзивите са наистина невероятни и съм изключително щастлив, че има толкова много хора отдадени на музиката. Надявам се, да се видим с колкото се може повече от вас на партито и както един мой много добър приятел често обича да казва - keep on trancin'.

Nic Toms

Беше едно страхотно парти. С нетърпение чакам продължението.

През последната година, след доста работа успях да завърша напълно студиото. Успях да издам няколко ЕР-та в някои от лейбълите, които се целех доста дълго време.

Развитието на транс музиката никога не е спирало и за момент. В последно време доста се повлия от хауса и дъбстепа, но мисля че нещата отиват на добре.

Както споменах хауса и дъбстепа придобиват влияние върху транса и през последните няколко месеца екпериментирам с тези стилове. Започнах и хаус проект с един от проспериащите DJ в България Константин Моев - Quadrafuzz.

Останах доста приятно изненадан от Андрю Райел, W&W и Александър Попов.

Една дума - МASSIVE!

Много благодаря за поканата. Убеден съм, че ще се получи една незабравма вечер.

Мнението е редактирано от Wolvy: 23.12.2012, 15:27

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 потребител(и) четат тази тема (2 гости и 0 анонимни потребители)
0 потребители: